دانلود جدید ترین ها

دانلود جدیدترین مطالب روز دنیا

چقدر جنگلا خوسی ملته واسی!میرزا ,کوچک‌خان جنگلی ,میرزا کوچک‌خان ,ملته واسی ,خوسی ملته ,جنگلا خوسی ,میرزا کوچک‌خان جنگلی
میرزا ,کوچک‌خان جنگلی ,میرزا کوچک‌خان ,ملته واسی ,خوسی ملته ,جنگلا خوسی ,میرزا کوچک‌خان جنگلی چقدر جنگلا خوسی ملته واسی!

علیرضا صدقی: تاریخ ایران‌زمین مالامال از افراد و اشخاصی است که هر یک می‌توانند به تنهایی شناسنامه‌ای برای این مرز و بوم باشند. اگر از کنار اندک پادشاهان و سلاطین خوش‌آوازه عبور کنیم، به فراوانی از نام‌های بزرگ و کوچک برمی‌خوریم که باواسطه و بی‌واسطه سودای نگهداشت ایران را داشته‌اند و دل در گرو سروری آن سپرده بودند.
در میان این نام‌ها، میرزا کوچک‌خان جنگلی نامی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد. میرزا راهی و منشی را در ساختار سیاسی و اجتماعی ایران بنیان نهاد و روشی از مبارزه را تا پای جان ادامه داد که بعدها به عنوان الگویی ستودنی همواره مورد توجه آزادیخواهان قرار گرفت. گرچه در طی سال‌های پس از مرگ میرزا، او همواره مخالفینی نیز داشت که بی‌پروا به مجادله تاریخی و اعتقادی با او برخاستند. به هر روی، مطالعه زندگی میرزا و مسیری که او تا زمان مرگ پیمود هرگز خالی از لطف نبوده و می‌تواند در هر زمانه‌ای ابعاد تازه‌‌ای از حرکت او را روشن کند.
در روز ۱۱ آذر ۱۳۰۰ هجری شمسی میرزا یونس مشهور به میرزا کوچک‌خان جنگلی رهبر نهضت جنگل بعد از چند روز سرگردانی در کوه‌های تالش، در اثر شدت سرما و بوران این کوهستان درگذشت.

میرزا ,کوچک‌خان جنگلی ,میرزا کوچک‌خان ,ملته واسی ,خوسی ملته ,جنگلا خوسی ,میرزا کوچک‌خان جنگلی

چقدر جنگلا خوسی ملته واسی!منبع : نسیم شالچقدر جنگلا خوسی ملته واسی!
برچسب ها : میرزا ,کوچک‌خان جنگلی ,میرزا کوچک‌خان ,ملته واسی ,خوسی ملته ,جنگلا خوسی ,میرزا کوچک‌خان جنگلی


مطالب مرتبط